Go to content Go to navigation Go to search

Vánoční závod na Zeleném pruhu

V letošním roce byl tradiční Vánoční závod na Zeleném pruhu uspořádán v kategorii O. ZPMG, kateorii žen z KP a zcela nově i ve společných skladbách linie B. Dopoledne závodily nejmenší závodnice a jednotlivkyně, odpoledne soupeřily gymnastky z vyšších kategorií. Nejlépe se dařilo závodnicím ze skladby Schody, s přehledem vyhrály získaly tak zlato. Chřipka zdecimovala zcela naše nejmenší Hvězdičky a na závod dorazily v počtu 3. Zazávodily si alespoň v jednotlivkyních a Isabella Carmanová získala stříbrnou medaili stejně jako Míša Janochová a skladba Opiček. Medaili za cvičení v jednotlivkyních si ještě odnesla Terezka Dvořáková a to medaili bronzovou. Jen na Marfušky a Lucku Hoffmannovou zbyla medaile bramborová.

V odpolední části závodu náš oddíl reprezentovaly tři společné skladby. Protože chřipka řádí i mezi těmito děvčaty, dostaly příležitost dívky, které zatím měly méně možností si zazávodit. Ale svou úlohu splnily.
V kategorii II., což byly ročníky 1996-1998, téměř bezkonkurenčně vyhrála skladba ´Yma Sumac´ a v téže kategorii ´Rolničky´, také s obručemi, obsadily páté místo. Škoda prvního provedení, kdy se dvakrát obruč nechtěně rozběhla po koberci a připravila tak dívky o vyšší známku. Ale druhým pěkným provedením konečnou známku vylepšily.
Skladba se švihadly zůstala v soutěži osamocena a rozhodnutím pořadatele medaile na krku děvčatům nevisely.

Foto

Další fotografie ze závodu můžete vidět zde
a zde
a zde

— drmi, 27.11.2009 19:06 —

O Vinohradského čerta [starší článek] - [novější článek] 06.12.2009 Plzeň - přehlídka pohybových skladeb